Witamy na stronach Stowarzyszenia Fregata

III Mikołajkowa Olimpiada Pływacka o puchar Otylii Jędrzejczak


III Mikołajkowa Olimpiada Pływacka o puchar Otylii Jędrzejczak


WIELKIE PŁYWANIE NA BASENIE W DĘBICY !!!


Blisko 800 dzieci reprezentujących 61 kluby pływackie z całej Polski oraz z Ukrainy wzięło udział w III Mikołajkowej Olimpiadzie Pływackiej o puchar Otylii Jędrzejczak, która w dniach 16-17 grudnia 2017r. odbyła się w Dębicy.
Głogów Małopolski reprezentowało 6 zawodników, tj.: Wiktoria Barć, Julia Barć, Piotr Białek, Hubert Radziwiński, Gabriel Kuroń i Tymoteusz Strojek.
W bardzo mocno obsadzonych zawodach wszyscy nasi zawodnicy pobijali swoje życiówki i godnie reprezentowali nasz głogowski klub.   
Super formą pływacką błysnął Tymoteusz Strojek, który w swoich 5 startach zdobył 2 złote medale na dystansach: 100 m grzbietem i 100 m stylem dowolnym oraz dwa srebrne medale na dystansach: 50 m grzbietem i 50 m stylem klasycznym. W klasyfikacji końcowej Tymek, uczeń 3 klasy ZS w Głogowie Małopolskim, został najlepszym zawodnikiem w kategorii – rocznik 2009 r.
Z bardzo dużą konkurencją musieli zmagać się nasi zawodnicy Gabriel i Julia  w roczniku 2008, Wiktoria i Hubert w roczniku 2005 oraz nasz medalista z Zimowych Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego Piotr Białek w roczniku 2004. Wszyscy zawodnicy uzyskując wysoko punktowane  miejsca w swoich konkurencjach przyczynili do sukcesu klubu. W klasyfikacji medalowej  klub został sklasyfikowany na bardzo dobrym 30. miejscu wystawiając zaledwie 6 zawodników.  

Wielkie gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników Olimpiady oraz trenera Tomka i rodziców za zapał, rywalizację, kibicowanie, motywację koleżanek i kolegów oraz dobrą zabawę.
 
Galeria:

Dodano 2017-12-17