Witamy na stronach Stowarzyszenia Fregata

Zawody końca sezonu 2017/2018


Zawody końca sezonu 2017/2018


7 i 8 kwietnia odbyły się VII Międzynarodowe Mistrzostwa Stalowej Woli w pływaniu.
Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników, osiągając następujące wyniki:
Zawodnik Dystans Lokata Czas
Gabriel Kuroń 100m klasyczny 3 1:49.85
Gabriel Kuroń 50m dowolny 7 40.36
Gabriel Kuroń 50m grzbietowy 9 45.18
Julia Barć 100m klasyczny 5 2:00.14
Julia Barć 50m dowolny 8 43.12
Julia Barć 50m grzbietowy 6 50.35
Mikołaj Strojek 200m grzbietowy 2 2:42.91
Mikołaj Strojek 50m grzbietowy 1 33.03
Piotr Białek 100m klasyczny 5 1:27.31
Piotr Białek 100m zmienny 6 1:15.81
Piotr Białek 50m dowolny 4 29.49
Piotr Białek 50m grzbietowy 4 35.83
Tymoteusz Strojek 100m klasyczny 4 1:50.44
Tymoteusz Strojek 100m zmienny 3 1:36.68
Tymoteusz Strojek 50m dowolny 5 38.77
Tymoteusz Strojek 50m grzbietowy 3 41.81
Weronika Musiał 100m zmienny 5 1:30.22
Weronika Musiał 200m dowolny 2 2:58.57
Weronika Musiał 50m dowolny 7 33.37
Weronika Musiał 50m grzbietowy 4 37.72
Wiktoria Barć 100m klasyczny 6 1:40.54
Wiktoria Barć 50m dowolny 13 35.03
Wiktoria Barć 50m grzbietowy 9 41.77
Sztafeta w składzie Weronika, Wiktoria, Mikołaj i Piotr zajęła 7 miejsce.

Tydzień później, 14 kwietnia w Krośnie miała miejsce II edycja wiosenna Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 11-12 lat.
Zawodnik Dystans Lokata Czas
Julia Barć 50m dowolny 22 40.91
Julia Barć 100m klasyczny 21 2:01.38
Gabriel Kuroń 100m klasyczny 12 1:49.26

Trzecia edycja wiosenna Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 11-12 lat została rozegrana 19 maja w Kolbuszowej
Zawodnik Dystans Lokata Czas
Bartosz Siciak 200m klasyczny 12 3:31.68
Bartosz Siciak 400m dowolny 13 6:04.22
Gabriel Kuroń 50m klasyczny 9 49.45
Gabriel Kuroń 200m dowolny 8 3:06.49
Tymoteusz Strojek 50m grzbietowy 5 41.50
Tymoteusz Strojek 100m zmienny 8 1:35.61

26 maja nasz zawodnik Gabriel Kuroń wystartował w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o puchar Ursusa w Warszawie,
gdzie na dystansie 50m klasyczny zajął 4 miejsce, a na dystansie 50m dowolny - 7 miejsce.

3 czerwca w Strzyżowie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Drużynowe Dzieci 10-11 lat.
Zawodnik Dystans Lokata Czas
Borys Klaczkowski 200m dowolny 11 3:10.33
Borys Klaczkowski 100m klasyczny 10 1:48.70
Borys Klaczkowski 100m dowolny 7 1:26.05
Gabriel Kuroń 50m dowolny 4 39.56
Gabriel Kuroń 50m klasyczny 3 49.56
Gabriel Kuroń 50m grzbietowy 4 45.32
Gabriel Kuroń 100m zmienny 6 1:40.10
Julia Barć 50m dowolny 6 39.88
Julia Barć 50m klasyczny 8 53.26

16 czerwca rozegrano w Ropczycach Zawody Pływackie Dzieci z okazji 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
Zawodnik Dystans Lokata Czas
Gabriel Kuroń 100m dowolny 2 1:25.40
Gabriel Kuroń 100m grzbietowy 2 47.09
Gabriel Kuroń 100m klasyczny 2 1:46.23
Gabriel Kuroń 50m dowolny 5 39.37
Gabriel Kuroń 50m grzbietowy 3 45.23
Gabriel Kuroń 50m klasyczny 3 48.75
Julia Barć 100m klasyczny 3 1:56.33
Julia Barć 50m dowolny 7 41.27
Julia Barć 50m klasyczny 5 54.16
Tymoteusz Strojek 100m dowolny 1 1:29.32
Tymoteusz Strojek 100m grzbietowy 1 45.04
Tymoteusz Strojek 100m zmienny 1 1:39.35
Tymoteusz Strojek 50m dowolny 1 37.05
Tymoteusz Strojek 50m grzbietowy 1 41.78
Tymoteusz Strojek 50m motylkowy 1 46.72

Tymoteusz Strojek został w swojej kategorii najlepszym zawodnikiem zawodów!

23 i 24 czerwca w Dębicy miały miejsce Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu
Zawodnik Dystans Lokata Czas
Bartosz Zając 50m motylkowy 23 36.56
Bartosz Zając 50m grzbietowy 12 39.53
Bartosz Zając 100m dowolny 20 1:09.77
Bartosz Zając 100m grzbietowy 8 1:24.38
Mikołaj Strojek 50m dowolny 3 28.11
Mikołaj Strojek 200m grzbietowy 2 2:45.31
Mikołaj Strojek 50m grzbietowy 2 34.14
Mikołaj Strojek 100m dowolny 3 1:03.91
Mikołaj Strojek 100m grzbietowy 2 1:14.13
Mikołaj Strojek 100m klasyczny 3 1:26.51
Piotr Białek 50m dowolny 4 28.91
Piotr Białek 50m klasyczny 4 37.77
Piotr Białek 200m dowolny 3 2:27.64
Piotr Białek 50m motylkowy 7 35.12
Piotr Białek 200m klasyczny 4 3:12.48
Piotr Białek 100m dowolny 4 1:04.06
Weronika Musiał 50m dowolny 9 32.60
Weronika Musiał 200m dowolny 6 2:53.03
Weronika Musiał 50m motylkowy 3 34.71
Weronika Musiał 50m grzbietowy 8 39.51
Wiktoria Barć 50m dowolny 7 33.39
Wiktoria Barć 50m klasyczny 9 45.55
Wiktoria Barć 200m dowolny 9 2:50.92
Wiktoria Barć 50m grzbietowy 12 42.36
Wiktoria Barć 200m klasyczny 9 3:32.10
Wiktoria Barć 100m dowolny 12 1:17.98
Wiktoria Barć 100m klasyczny 11 1:37.83

Zwieńczeniem tego jakże udanego sezony był start naszego reprezentanta na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14-lat w Pływaniu
Piotr Białek wystartował w biegach na:
100m dowolny, zajmując 115 miejsce na 168 zawodników w swojej kategorii wiekowej
50m klasyczny, lokata 73 na 89 startujących
200m dowolny, lokata 77 na 100 zawodników
50m motylkowy, lokata 122 na 136 zawodników
200m klasyczny, 57 na 65 zawodników
100m klasyczny, 66 na 80 zawodników

Gratulujemy wszystkim zdobytych medali, wyróżnień pobitych rekordów życiowych i pokonanych własnych słabości :)

 
Dodano 2018-06-30